top of page

Polska jest Jedna - spotkanie premiera Morawieckiego z mieszkańcami

Krakowa i Skawiny

"Czy nam się to podoba, czy nie, to model polskiego rozwoju gospodarczego w dużym stopniu polegał na tym, że najpierw gwałtownie się otworzyliśmy, co doprowadziło do sprzedaży majątku i do upadku bardzo wielu przedsiębiorstw w latach dziewięćdziesiątych oraz do dominacji kapitału zagranicznego w bardzo wielu sektorach" – powiedział szef rządu podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami Krakowa. Podkreślił, że obecny rząd stara się znaleźć odpowiedź na te pułapki poprzez nowy model gospodarczy”, którym jest „polityka zrównoważonego rozwoju.

Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania, które odbyło się w Auli Uniwersytetu Rolniczego dodał, że "nasz obóz polityczny chce przede wszystkim Polski równych szans i możliwości, również dla tych małych miejscowości. Usprawnienie instytucji to fundament naszej polityki. Skuteczne uszczelnienie systemu podatkowego w ostatnich dwóch latach było najważniejszym elementem, który doprowadził do zwiększenia możliwości finansowych państwa polskiego – wyjaśnił premier. Dzięki temu można było pozyskać o ponad 40 mld zł więcej z podatku VAT, PIT, CIT i z akcyzy.

Chcemy budować kapitał małych i średnich polskich przedsiębiorców – powiedział szef rządu. Dodał, że musimy znaleźć odpowiedź na kolejne 20 lat, żeby rosła polska własność, wraz z nią pensje polskich pracowników, a uczciwie płacone podatki zasilały wzrost gospodarczy również poprzez promocję innowacyjności, lepsze finansowanie badań i rozwoju.

Premier Morawiecki mówił także o projektach socjalnych i konieczności dalszych prac nad programem antysmogowym poprzez zwiększenie elektromobilności. Postaramy się o jeszcze większe niż dotąd bodźce dla samorządów do wymiany taboru autobusowego na elektryczny – oświadczył premier. Podkreślił znaczenie programu termomodernizacji budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych, na który w najbliższych 7-8 latach przeznaczone zostanie ok. 25 mld zł.

W spotkaniu z premierem Matuszem Morawieckim wzięli udział członkowie i sympatycy Koła PiS w Skale. 

bottom of page