top of page

Wizyta w Małopolskim Szpitalu Chorób Płuc i Rehabilitacji

IMG_6785.JPG

W Małopolskim Szpitalu Chorób Płuc i Rehabilitacji przyjmowani są pacjenci po przebytym zakażeniu Covid 19.

Zwłoka w zakresie rehabilitacji pulmonologicznej często powoduje nieodwracalne zmiany w płucach, dlatego jest bardzo ważna szybka, skuteczna i fachowa pomoc.

Szpital cieszy się dużym zadowoleniem pacjentów wymagających rehabilitacji płuc. W grupie 54 pacjentów poddawane są aż 44 osoby po przebytym Covid, w tym 21 osób wymaga tlenoterapii.

Lekarze zaobserwowali, iż mamy nie tylko grupy pacjentów o zróżnicowanym stopniu chorobowym, ale też w trakcie leczenia rehabilitacyjnego występują różne etapy ozdrowieńcze organizmu, po okresie polepszenia następuje pogorszenie stanu zdrowia i odwrotnie. Dlatego bezwzględnie kluczowe jest, iż fakt istnienia ośrodka rehabilitacyjnego w Małopolsce, który pomaga „tu i teraz” stanowi dla

wielu ozdrowieńców pocowidowych nadzieję na szybki powrót do zdrowia. Trafiają tutaj pacjenci, którzy byli poddani leczeniu respiratorowemu przez kilka tygodni i nie mają możliwości wykonania jakiegokolwiek ruchu. Trzeba uruchomić każdy mięsień ciała. Szpital ma własny autorski program rehabilitacji „pocovidowej”, który został pozytywnie oceniony przez specjalistów, niestety niska stawka osobodnia w zakresie rehabilitacji pulmonologicznej nie pozwala na płynne funkcjonowanie placówki. Dlatego potrzebne jest wsparcie i pilne uruchomienie zlecenia Agencji Oceny Medycznej i Taryfikacji przez Ministerstwo Zdrowia.

bottom of page