top of page

Konkurs Wiedzy o Sejmie

W czwartek, 19 kwietnia 2018 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Krakowie odbył się Konkurs Wiedzy o Sejmie pod honorowym patronatem Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego.

W konkursie wzięło udział 38 uczniów w wieku od 13 do 17 lat, uczęszczających do szkół na terenie miasta Krakowa i powiatu krakowskiego.

Konkurs składał się z dwóch części: pierwsza część poprowadzona została przez pracowników Wszechnicy Sejmowej, Patrycję Szlosowską i Wiolettę Zakrzewską, które wygłosiły wykład połączony z prezentacją multimedialną na temat organów sejmu, historii polskiego parlamentaryzmu i architektury sejmowej oraz omówiły tryb legislacyjny. W drugiej części uczniowie napisali test wiedzy, który składał się z 30 pytań.

Zwycięzcami Konkursu Wiedzy o Sejmie zostały:

Aleksandra Pionka, uczennica VII LO w Krakowie – 1 miejsce

Alicja Kochanowska, uczennica VII LO w Krakowie – 2 miejsce 

Tatiana Kamińska, uczennica ZSiPO w Skale – 3 miejsce

Laureatki konkursu otrzymały nagrody ufundowane przez Marszałka Sejmu, Marka Kuchcińskiego, panią Elżbietę Dudę, Poseł na Sejm RP oraz Wojciecha Pałkę, Starostę Krakowskiego. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz broszurę z informacjami o organach Sejmu.

fot. powiat.krakow.pl

fot. powiat.krakow.pl

Nie zabrakło tez nagród dla najmłodszych uczestników konkursu. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Rafał Wojcieszak - uczeń Szkoły Podstawowej w Łuczycach, Michał Janek - uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Skawinie oraz Jan Nowak - uczeń Szkoły Podstawowej w Konarach.

Nagrodą dla uczestników konkursu jest wyjazd do Warszawy, podczas którego zwiedzą Sejm RP i Kancelarię Prezydenta.

bottom of page