top of page

Noc Świętojańska w gminie

 Jerzmanowice-Przeginia

fot. jerzmanowice-przeginia.pl

„Noc Świętojańską” i „Dzień Seniora” świętowaliśmy w Gminie Jerzmanowice - Przeginia. Wydarzeniu towarzyszyły liczne atrakcje, występy taneczne dzieci i młodzieży z Litwy, Białorusi i Ukrainy. 

Wydarzenie połączone było z obchodami już XI w tym roku Dni Dziedzictwa Jana Pawła II" - kultywowaniem pamięci i spuścizny śp. Jana Pawła II. Podczas wydarzenia rozdawano wśród uczestników sadzonki roślin pochłaniających zanieczyszczenia. Seniorzy mogli skorzystać z szerokiej gamy bezpłatnych badań. W programie Nocy nie zabrakło występu z obszaru dziedzictwa kulturowego naszej gminy tj. naszych Zespołów muzycznych. Nowością w tym roku był Konkurs na Gminną Świteziankę. Uczestniczki zachwycały swoimi strojami oraz wiankami, które tuż przed konkursem drużynowo wykonywały (plotły). Adrenalina nie opuszczała uczestników przez całe wydarzenie. 


Z okazji Dnia dziecka została przeprowadzona loteria dla wszystkich dzieci oraz seniorów z terenu gminy. Dużą popularnością cieszyło się plenerowe mini wesołe miasteczko. Następnie przyszedł czas na gościa zza granicy a była nim Młodzież Polska z Białorusi oraz Litwy, która kultywuje dziedzictwo Polski. Na zakończenie części artystycznej wystąpili: Jotpek Dżejpi Mieszkaniec miejscowości Jerzmanowice oraz dorośli z miejscowości Racławice w parodii skeczu „Wizyta Księdza” czym uświetnili festyn.

bottom of page